Agjencia Zhurnal.mk.

Mërgim Vojvoda ndihmon klubin e vendlindjes, dhuron donacion për Drenicën

Ky donacion iu dorëzua kuqezinjve nga vëllai i Mërgimit, Gazmend Vojvoda dhe u pranua nga drejtori i klubit, Besim Bajraktari, shkruan Gazeta Olle.

Vëllai i futbollistit të Torinos theksoi se ky donacion është vetëm fillimi, sepse do të vazhdohet akoma me donacione të ndryshme për ta ndihmuar klubin e Drenicës, vend nga vije mbrojtësi kosovar.

Trajneri i Drenicës, Tahir Lushtaku në emër të klubit falënderoi përzemërsisht Mërgim Vojvodën dhe familjen e tij për këtë donacion.

Kronika e plotë e publikuar në faqen zyrtare të FC Drenicës: 

/Gazeta Olle/ 

 

 

 

 

Related posts

Penov: Protestat e transportuesve të autobusëve privat kanë sfond politik

Xh M

Eskobar: Punojmë me partnerët evropian për eurointegrim të shpejtë të Maqedonisë së Veriut

Z.H

Asamble vjetore e ASHAM-it

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More