Agjencia Zhurnal.mk.

Merdiana Leci, oficerja e parë ndërlidhëse diplomatike e Kosovës në Departamentin Amerikan të Shtetit

Merdiana Leci, është kosovarja e cila do të shërbejë në Departamentin Amerikan të Shtetit.

 

Ajo do të jetë e para që do ta ushtrojë funksionin e diplomates ndërlidhëse në këtë institucion.

Departamenti Amerikan i Shtetit përmes llogarisë zyrtare në Twitter shkruan se ka mirëpritur oficeren Leci.

DASH këtë e ka quajtur marrëveshje historike, e cila theksohet se do ta forcojë më tej bashkëpunimin me Kosovën.

Sot Departamenti amerikan i Shtetit ka mirëpritur Merdiana Lecin, si oficerja e parë ndërlidhëse diplomatike e Kosovës me@StateDept. Kjo marrëveshje historike do të forcojë më tej mirëkuptimin dhe bashkëpunimin ndërmjet Shteteve të Bashkuara, Kosovës dhe partnerëve në prioritetet e përbashkëta të politikës së jashtme”, thuhet në fund.

Related posts

Hajnat në Kosovë, kanë filluat t’i vjedhin edhe motelet

Xh M

Dialogu Kosovë-Serbi, Bislimi: Çështja e pagjeturve ishte tema e vetme, kërkuam të intensifikohen përpjekjet për gjetjen e të zhdukurve

D V

Latifi raporton rreth zhvillimeve të fundit në shëndetësi

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More