Agjencia Zhurnal.mk.

Mercedes-Benz Vans dhe Rivian planifikojnë një sipërmarrje të përbashkët për të prodhuar furgona elektrikë në Evropë

Mercedes-Benz Vans dhe Rivian kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi për një sipërmarrje të përbashkët për të prodhuar furgona elektrikë në një fabrikë në Evropën Qendrore ose Lindore brenda pak viteve të ardhshme.

 

Lajmin e ka bërë të ditur të enjten Mercedes-Benz Vans.

Kompanitë po planifikojnë mënyra për të prodhuar të dy modelet e tyre të një linje të përbashkët prodhimi, tha Mercedes-Benz, duke shtuar se po zhvillon gjithashtu një arkitekturë të re furgoni tërësisht elektrik të quajtur VAN.EA. 

Related posts

Tesla shiti shumicën e Bitcoin – Elon Musk shkel edhe një premtim

Lea Muslija

Veturat elektrike lënë pas për shitje ato me karburante në Francë

D V

Red Bull RB17 do të jetë një hiperveturë hibride me 1100 kuaj/fuqi

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More