Agjencia Zhurnal.mk.

Mensur Duraku nuk ndalet, arrin marrëveshje me klubin që po forcohet për edicionin e ri

Duraku ka arritur marrëveshje me klubin e Rilindjes nga Barani.

Në një prononcim për gazetën, ai ka folur rreth objektivave me klubin e ri.

“Kam arritur marrëveshje dhe në sezonin e ri do të jem pjesë e Rilindjes. Jam i kënaqur me organizimin që ka bërë klubi dhe mendoj që kemi një grup shumë të mirë futbollistësh”, deklaroi Duraku për Gazetën Olle.

“Unë dhe e gjithë skuadra do të japim maksimumin që të marrim sa më shumë rezultate pozitive dhe të arrijmë objektivat e klubit”, shtoi ai.

Rilindja garon në Ligën e Dytë të futbollit kosovar dhe aspiron që të sigurojë ngritjen në Ligën e Parë këtë sezon.

Kujtojmë që Duraku ka qenë një prej futbollistëve më të mirë të Besës pas vitit 2000, klub me të cilin arriti t’i fitojë të gjithë trofetë e mundshëm në Kosovë.

Ai trofe ka arritur edhe me Vëllaznimin, duke fituar Kupën e Kosovës nën fanellën kuqezi të gjakovarëve. /Gazeta Olle/

Related posts

Pendarovski nga Parisi: Dalja nga kriza globale për Ballkanin Perëndimor është integrimi në BE

Z.H

Messi thyen një tjetër rekord, kësaj radhe në Instagram

Redaksia

Janevski: 400 milionë dollarë dhe mbi 2,6 milionë akomodime

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More