Agjencia Zhurnal.mk.

Mëngjes tmerri në Rusi 

Disa persona u plagosën në një sulm me dron në objektet industriale në republikën ruse të Tatarstanit, më shumë se 1,100 km nga kufiri me Ukrainën, thanë autoritetet lokale të martën, më 1 prill.

“Këtë mëngjes, ndërmarrjet industriale në qytetet Yelabuga dhe Nizhnekamsk u sulmuan nga dronët. Nuk pati dëme serioze, procesi teknologjik i ndërmarrjeve nuk u ndërpre”, tha udhëheqësi i Tatarstanit Rustam Minikhanov në një postim në kanalin e tij Telegram.

Dy dronë sulmuan një konvikt në zonën e Zonës së Posaçme Ekonomike, njoftoi zona në Telegram, duke shtuar se dy persona janë lënduar.

Agjencia e lajmeve TASS njoftoi, duke cituar shërbimet e urgjencës, se shtatë persona u plagosën.

Dy adoleshentë raportohet se ishin mes të plagosurve dhe autoritetet lokale më vonë njoftuan se tre persona u shtruan në spital.

Nexta raporton se dronët sulmuan fillimisht kompanitë në Yelabuga dhe Nizhnekamsk në Tatarstan, që ndodhen 1200 kilometra nga kufiri ukrainas.

Related posts

Plenkoviq kandidat për kryetar të Komisionit Evropian

Xh M

Aeroporti i ndërtuar nga Kina në Nepal nxit shqetësime mbi kurthin e borxhit

Xh M

Frika nga një fatkeqësi bërthamore në Zaporozhye: A është Europa gati për një skenar të tillë?

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky