Agjencia Zhurnal.mk.

Menduh Thaçi, uron besimtarët mysliman Fitër Bajramin

Shkup, 21 prill – Me rastin e festës së Fitër Bajramit, kryetari i partisë z. Menduh Thaçi, përmes një postimi në rrjetet sociale uroi besimtarët mysliman.

“Festa e Fitër Bajramit karakterizohet me vlera të shumta solidariteti dhe respekti, andaj në emrin tim dhe në emër të Partisë Demokratike Shqiptare, Gëzuar festën gjithë besimtarëve mysliman!

Ju uroj agjërim të pranuar dhe me dëshirë që kjo festë të përcillet me shëndet, harmoni, e gëzime të shumta për Ju dhe familjet tuaja”, ka shkruar kryetari Thaçi në urimin e tij.

Related posts

Gabriel: Nuk ka problem dypalësh mes Sofjes dhe Shkupit

D V

Konferenca e nëntë ndërkombëtare për gratë dhe udhëtaret rome – “Ndërtojmë barazi së bashku”

D V

Ngjarje përfundimtare e ABOVE projektit Interreg – IPA CBC Greqi – Maqedonia e Veriut

D V