Agjencia Zhurnal.mk.

Menduan ndryshe nga të tjerët, FFK dënon për gjashtë muaj drejtorët sportivë të Dritës e Drenicës, Valon Zymberin e Taulant Dajakun

Valon Zymberi dhe Taulant Dajaku janë dënuar për gjashtë muaj për mos kryerjen e detyrës së tyre si drejtorë sportivë në klubet përkatëse.

Drejtori i Dritës, Zymberi dhe ai i Drenicë, Dajaku kishin dhënë mendimet e tyre në emisionet sportive dhe FFK ka vendosur t’i dënojë.

Dyshja kishin dhënë deklaratat të ndryshme nëpër studiot televizive dhe kjo nuk i ka pëlqyer komisionit disiplinor që i ka dënuar me ndalim të kryerjes së funksioneve si Drejtor sportiv i Dritës respektivisht Drenicës për gjashtë muaj, dënim i cili është i ekzekutueshëm nga momenti i shqiptimit.

Zymberi e Dajaku kanë të drejtë të ankesës në drejtim të Komisioni Disiplinor të shkallës së dytë në afat prej tetë ditësh. /Gazeta Olle/


Dënimi për Valon Zymberin

 


Dënimi për Taulant Dajakun

Related posts

Petkov: Nuk lejoj që provokimet të dëmtojnë marrdhëniet me Maqedoninë e Veriut

Z.H

Ramadani: Putin nuk mund t’i qëndrojë gjatë kësaj ofanzive

D V

Bedri Ajdari: Afrim Gashi s’ka kohë për rastet e montuara, po merret me Ukrainën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More