Agjencia Zhurnal.mk.

Mehaj: Zhvillimin e ushtrisë tonë, do ta bëjmë duke kujtuar sakrificën dhe mundin e Jasharëve

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot është takuar me Rifat Jasharin, vëllain e komandantit legjendar, Adem Jasharit.

Mehaj përmes një postimi në FAcebook, ka thënë se gjatë rrugës për zhvillimin e Ushtrisë së Kosovës, nuk kishin si të mungonin këshillat e bacës Rifat.

“Ai është heroi i gjallë mes nesh, i cili vazhdimisht përkujdeset që me mesazhet e tij të unifikoj të gjithë. Në rrugën që kemi përpara, vetëm bashkë mund të ecim. Baca Rifat i ka dhënë shumë kombit tonë dhe asnjëherë nuk ka marrë asgjë, ai është trashëgimia më e rëndësishme e qëndresës tonë heroike”, shkroi Mehaj.

Në fund ai ka thënë se zhvillimin e ushtrisë do ta bëjnë gjithmonë duke kujtuar rrugën, sakrificën dhe mundin e familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të lirisë.

Related posts

Osmani uron presidentin e Indonezisë

Xh M

Përfshihet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Xh M

Konfiskohen pako cigare me prejardhja nga Serbia, vlera rreth 60 mijë euro

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy