Agjencia Zhurnal.mk.

Megan Fox pranon se ndihet e pasigurt për trupin e saj

Është një prej femrave më të bukura në botë, por Megan Fox pranon se nuk është aq e sigurt në trupin e saj sa mund të mendojnë disa.

Ylli, 35 vjeç, zbuloi se vuan nga dismorfia e trupit në një intervistë të fundit të përbashkët me të dashurin Machine Gun Kelly për British GQ Style .

“Po, kam dismorfinë e trupit. Kam shumë pasiguri të thella”, vuri në dukje ajo, shkruan People.

Foto: Getty

“Ne mund të shikojmë dikë dhe të mendojmë,” Ai person është kaq i bukur. Jeta e tyre duhet të jetë aq e lehtë “. Me shumë mundësi ata nuk ndihen kështu për veten e tyre”, tha ajo.

Dismorfia e trupit përshkruhet si një çrregullim i shëndetit mendor në të cilin një person nuk mund të ndalojë së menduari për një defekt të perceptuar në pamjen e tij, sipas Klinikës Mayo.

Çrregullimi mund të shkaktojë ankth dhe shqetësim, duke e bërë të vështirë funksionimin në situatat shoqërore dhe jetën e përditshme.

Foto: WireImage

Fox nuk dha detaje mbi mënyrat në të cilat çrregullimi dismorfik i trupit ndikon tek ajo, por ajo ka diskutuar çështje të tjera të shëndetit mendor në të kaluarën, duke thënë se ajo pothuajse arriti një “pikë thyerjeje” pas publikimit të “Jennifer’s Body” në 2009 sepse e gjeti veten vazhdimisht të seksualizuar në filma dhe media.

“Nuk ishte vetëm ai film, ishte çdo ditë e jetës sime, gjatë gjithë kohës, me çdo projekt që kam punuar dhe me çdo producent që kam punuar”, kishte deklaruar Fox.

Fox gjithashtu ka folur për British GQ Style për lidhjen e saj aktuale me MGK, pasi ata u takuan për herë të parë në mars të vitit 2020, në xhirimet e filmit të tyre të publikuar së fundmi “Midnight in the Switchgrass”. 

Foto: GC Images

Related posts

I nxehti i madh nuk e pengon Mozzikun të performoj me çizme

Lea Muslija

U rihap tema e “VIP”-ave! Antonela shpërthen ndaj Ilirit: Vetëm nga “Amici” njihesh

D V

Sarah Jessica Parker flet rreth flokëve të thinjura: Pse kjo nuk diskutohet kurrë te një mashkull?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More