Agjencia Zhurnal.mk.

Mediat turke: U pa duke vendosur një pako! Erdogan: Një grua luajti rol në shpërthimin në Stamboll

Shpërthimi i ndodhur mesditën e sotme në Turqi la pas 6 viktima dhe 53 persona të plagosur.

 

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se bazuar në informacionet e para se një grua luajti rol në shpërthimin e sotëm që ndodhi në Stamboll.

Njerëzit tanë mund të jenë të sigurt se fajtorët pas sulmit do të ndëshkohen ashtu siç e meritojnë,” tha ai, duke shtuar se informacionet fillestare sugjeronin “një grua luajti një rol” në të

Erdogan po ashtu deklaroi se ngjarja e së dielës “mban erë terrorizëmi”.

Ndonëse fotoja është e paqartë ajo ka bërë xhiron e rrjetin duke u shpërndarë në mënyrë të shpejtë.

Presidenti turk Rexhep Tayip Erdogan e cilësoi sulmin si “të pabesë”, duke theksuar se policët shkuan në vendin e krimit dhe të plagosurit u dërguan në spitalet e zonës. Përpjekjet për të dorëzuar Turqinë dhe kombin turk përmes terrorizmit nuk do t’i arrijnë qëllimet e tyre, përfundoi Erdogan.

Related posts

Rrëfimi i mercenarit sirian që lufton përkrah rusëve në Ukrainë

D V

‘Ekipit robotik të vajzave afgane’ iu ofruan bursa nga universitete të jashtëzakonshme – amerikania tregon se si i ndihmoi të shpëtonin nga talebanët

Redaksia

Ukraina i kërkon Iranit të ndërpresë furnizimin e Rusisë me armë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More