Agjencia Zhurnal.mk.

Më shumë shi në Strumicë, borë në Kodër të Diellit

Shkup, 12 shkurt – Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka rënë në Strumicë, 34 litra për metër katror, ​​29 në Kriva Pallankë, 20 në Berovë, Ohër dhe Vinicë, 18 në Tetovë dhe tetë litra në Shkup, njoftoi DPHM.

 Në Kodër të Diellit ka një mbulesë bore prej 13 cm.

 Mëngjesi i sotëm do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në disa pjesë të luginë së Shkupit me mjegull.   Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi jugperëndimor.

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme shiu. Reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme në pjesët lindore  me kushte për paraqitje të bubullimave të rralla. 

 Temperatura maksimale do të jetë në interval nga 9 deri në 16 gradë.

Në Shkup paradite mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell, pasdite me shi të përkohshëm. Temperatura maksimaledo të arrijë deri në 14 gradë.

Related posts

Maqedonia e Veriut bën pjesë në grupin e vendeve të cilat dobët luftojnë korrupsionin

Xh M

Ish-kryetari i komunës së Novo Sellës kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

Xh M

LSDM: VMRO me Siljanovskën ofrojnë kthim në izolim, larg BE-së

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy