Agjencia Zhurnal.mk.

Më shumë shi në Llazaropole ndërsa më pak në Tetovë

Shkup, 18 Shtator – Më së shumti shi në 24 orët e fundit ka rënë në Llazaropole, 28 litra për metër katror, ​​ndërsa më së paku në Tetovë, tre litra.

Siç informojnë nga DPHM, deri në orën tetë të mëngjesit të sotëm janë matur 23 litra për njësi sipërfaqe në Gjevgjeli, 20 në Ohër, 19 në Strumicë, Topolçan, Pretor, Berovë, Krushevë, 17 në Pozhar, 15 në Prilep, Demir Kapi, 14 në Manastir, Vinicë, 13 Kriva Pallankë, Mavrovë, 12 Shtip, 10 Pozharanë, 9 Shkup – Petrovec, Gjurishtë, Kodër të Diellit, 7 në Shkup si dhe 3 në Tetovë.

Moti sot në mëngjes do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të dobëta shiu lokal.

Related posts

Shkupi e falënderon për mikpritje dhe uron Ballkanin për kualifikimin

Redaksia

Universiteti i Tetovës ndan 10.000 euro ndihmë financiare për rajonin e prekur nga tërmeti në Turqi

Xh M

ASH: Prokuroria bëri pakt me krimin, kriminelët e blenë lirinë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More