Agjencia Zhurnal.mk.

Më shumë se 2 000 vjet më parë, lulja e jaseminit erdhi në Kinë nga Perëndimi dhe u takua me çajin kinez në Fujian

Sot çaji i jaseminit i Fujianit është renditur nga Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë e Kombeve të Bashkuara si një trashëgimi e rëndësishme kulturore bujqësore në botë, si edhe është një trashëgimi kulturore jomateriale e Kinës.

Related posts

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll – një tjetër dridhje toke u regjistrua tre minuta më vonë

Xh M

Rekord bore në Moskë, temperaturat shkojnë deri në -50 gradë celsius

Xh M

Shpërthen vullkani në Malin Marapi, vdesin 11 alpinistë

Xh M