Agjencia Zhurnal.mk.

Me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë linja e madhe unazore në Tiranë

Në muajin gusht do të nisë nga puna linja e madhe unazore në Tiranë me 66 stacione.

 

Kështu njofton kryeministri Edi Rama, i cili këtë mëngjes ka publikuar pamjet e flotës së re të autobusëve hibridë.

Postimi

“MIRËMËNGJES dhe me gjeneratën e re të transportit publik, autobusët hibridë elektrikë që do të hyjnë në shërbim për Tiranën e gjelbër e të pastër, ju uroj një të dielë të bukur.

në Gusht nis linja e madhe unazore 13.2km me 66 stacione”, shkruan Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=2692833331014204

Kujtojmë se një ditë më parë Bashkia e Tiranës prezantoi linjën e re të autobusëve hibridë dhe elektrikë në Tiranë. 20 autobusët e parë “Go Green” mbërritën në sheshin “Nënë Tereza” dhe sipas Bashkisë së Tiranës brenda muajit gusht do të futen në qarkullim.

Related posts

Pas rastit në Fier, flet prokurori që dha vendimin e fundit me vdekje në Shqipëri: Autorët nuk u penduan, vranë tre breza

D V

Covid-19, Ministria e Shëndetësisë: 566 qytetarë të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit

D V

Italia e zhgënjyer me Brukselin për mos hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More