Agjencia Zhurnal.mk.

Me 364 vota Pro, Zajkova mori mandatin për të drejtuar PLD-në

Shkup, 20 Nëntor – Me 364 pro dhe 1 kundër, delegatët në kongresin e 8-të të partisë sot më votuan për kryetar të ri të Partisë Liberal Demokratike PLD, kështu ka shkruar Zajkova pas votimit.

 

Faleminderit për mirësinë dhe mbështetjen tuaj. Ju premtoj udhëheqje të orientuar drejt së ardhmes. Sepse LDP-në e shoh si një parti që ndërton politika në të tashmen, e cila do të sigurojë një të ardhme ku do të jetojmë më mirë se sot.

Vendi ku do të jetojnë brezat tanë ndaj të cilëve ne mbajmë përgjegjësinë për të ndërmarrë veprime sot, pikërisht tani.

Po kush është Monika Zajkova, kryetarja e re e PLD?

Anëtare e PLD-së. E lindur më 21.02.1991 në Shkup. Master i Drejtësisë, Universiteti i Parë Privat FON. Mban postin e deputetes në Kuvendin republikan.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=549054673895047&set=a.313748417425675

Related posts

Shilegov premton ushqim 50% më lirë për nxënësit dhe 50% mbulim të shpenzimeve në çerdhe

Z.H

Pendarovski për vizitë në kazermën “Jane Sandanski” në Shtip

Z.H

Osmani: E ndjekim situatën me qytetarët tanë në Ukrainë, dy familje kanë kërkuar ndihmë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More