Agjencia Zhurnal.mk.

Më 28 shtator do të publikohet pakoja e re e masave për biznesin

Shkup, 15 shtator – Një pako e re e masave për biznesin do të shpallet më 28 shtator, njoftoi sot kryetari i Odës Ekonomike, Branko Azeski, pas takimit me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, ku morën pjesë edhe përfaqësues të 10-të kompanive më të mëdha konsumatuese të energjisë elektrike në vend.

 

Masat tashmë janë duke u finalizuar, ndërsa q[llimi i tyre është ruajtja e konkurrencës së kompanive dhe vendeve të punës.

“Bashkëpunimi me Qeverinë në muajt e fundit ka qenë në nivelin më të lartë dhe thelbi është të ndihmohet aty ku është më e nevojshme”, theksoi Azeski.

Siç theksoi ministri Bekteshi, do të sigurohet energji elektrike e mjaftueshme për kompanitë, por po bëhen përpjekje maksimale që çmimi i energjisë elektrike të jetë sa më racional.

Related posts

Kirili dhe Metodi, Shën Klimenti, Shën Naumi dhe Mbreti Samoil do të nderohen bashkarisht me bullgarët

Z.H

Rashkovski: Sistemi për të cilin akuzohem, mund të shpëtonte shumë jetë

Z.H

7 vite nga fillimi i ndërtimit, pishina e mbyllur në Ohër ende nuk ka përfunduar

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More