Agjencia Zhurnal.mk.

Më 15 dhjetor Muhamed Zekiri ulet në bankën e të akuzuarve, caktohet edhe gjykatësi

Shkup, 4 nëntor – Muhamed Zekiri, duke filluar nga 15 dhjetori, do të fillojë të ulet në bankën e të akuzuarve në gjykatë për keqpërdorimet tjera që u zbuluan për të, respektivisht dëmtimin e buxhetit prej 1,5 milion euro, informon Zhurnal.

 

AKMIS sistemi e zgjodhi gjykatësen Fanka Jançuleva Mihailovska që të gjykojë ish srektarin gjeneral të Qeverisë. Ajo gjithashtu e gjykon ish sekretarin tjetër të Qeverisë, Dragi Rashkovskin.

Sipas akuzës, Zekiri akuzohet se si sekretar gjeneral i Qeverisë, në katër sy ka lidhur marrëveshje për shërbime konsultative për analizë të gjendjeve në postë dhe hekurudha./Zhurnal.mk

Related posts

Rexhepi: Shpëtimi i Qeverisë nga mosbesimi, ishte gjëja e duhur

Xh M

Për 10 ditë do mësohet fati i Referendumit, Xhaferi do ua dërgojë komisioneve

Xh M

BNR: Nuk ka ndryshim në pozitën bullgare për fillim të negociatave

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More