Agjencia Zhurnal.mk.

Më 14 qershor, në Gjakovë mblidhen qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë

Në këtë ditë, përkujtohen të rënët e kësaj treve që dhanë jetën në luftën për çlirimin e Kosovës.

Por, përveç kësaj, ky do të jetë takimi i nëntë i përbashkët mes qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë.

Mbajtjen e mbledhjes së përbashkët, e ka konfirmuar kryeministri Albin Kurti, gjatë një bisede me gazetarë në margjina të konferencës “Diaspora Flet”.

Prej 11 janarit 2014, kur për herë të parë nisi ky bashkëpunim, janë nënshkruar dhjetëra marrëveshje.

Disa prej tyre janë realizuar por ka shumë që kanë mbetur vetëm në letër.

Related posts

Dialogu Kosovë-Serbi, Stano: BE-ja bën përpjekje për gjetjen e një zgjidhjeje

D V

Hovenier takon komandantin e KFOR-it: Kemi përforcuar angazhimin e përbashkët për sigurinë në Kosovë

D V

Jeta pranë një porti në rezidencat premium, zbuloni risitë që sjell Vlora Marina

V.E.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy