Agjencia Zhurnal.mk.

Mbytet një burrë në Velipojë

Një pushues është mbytur mesditën e sotme në plazhin e Velipojës. Klan News raporton se viktima është 55-vjeçari Pjeter Gjorovia nga fshati Stajka.

 

Deri tani mësohet se vdekja e 55-vjeçarit është shkaktuar nga moti i ligë dhe deti ka qenë me dallgë.

Kanë qenë tre pushues në rrezik për t’u mbytur, por vetëm 55-vjeçari nuk ka mund të shpëtojë. Dy qytetarët e tjerë janë shpëtuar nga roja bregdetare dhe stafi mjekësor i qendrës shëndetësore./tvklan.al

Related posts

“Nga lufta vijmë, në luftë shkojmë”, Rama paralajmëron krizë energjetike dhe rritje të çmimit brenda 6 muajve të parë të 2022

D V

U rikonfirmua Ministër i Brendshëm, Çuçi: Prioritet ngritja e punës së Policisë, lufta ndaj kriminalitetit dhe kontrolli i territorit

D V

Reagon PD: Vendimi i KQZ ndaj kryebashkiakut të Mallakastrës është shkelje e ligjit të dekriminalizimit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More