Agjencia Zhurnal.mk.

Mbytet një 42-vjeçar në liqenin e Dojranit

Dojran, 13 gusht – Personi i cili u mbyt rreth orës 11:30 në ujërat e liqenit të Dojranit, mu përballë plazhit të qytetit, është një 42-vjeçar nga Shtipi.

Këto janë informacionet fillestare nga MPB-ja, nga ku bëjnë të ditur se sot rreth orës 11:30 në SPB Strumicë është raportuar se në Dojran një person ka rënë nga pedalimi në liqen dhe është mbytur, dhe është njoftuar prokurori publik.

Sipas informacioneve të Qendrës për Menaxhimin e Krizave (QMK), ngjarja ka ndodhur kur personi është vendosur në një pedelinë që me gjasë është përmbysur, dhe personi nuk ka ditur të notojë dhe për momentin nuk ka të dhëna nëse ka pasur jelek sigurie.

Informacioni i QMK-së shton se vendi i ngjarjes ka qenë afër bregdetit dhe është siguruar nga punonjës të Ministrisë së Punëve të Brendshme, të cilët kanë njoftuar të gjitha institucionet dhe kanë kërkuar ndihmën e njësive speciale të zhytjes nga Ministria e Brendshme Tigrat për të gjetur trupin.

Related posts

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Xh M

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit

Xh M

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Xh M