Agjencia Zhurnal.mk.

Mbyllet me spektakël ‘Tournament Prishtina – Futsal’, triumfon Mercedesi me shumë yje në skuadër

 

‘Tournament Prishtina – Futsal’ për një javë mblodhi në Pallatin e Rinisë dhe të Sportve emrat më eminent të futbollit dhe futsallit shqiptar.

Shumë klube dhe ndeshje të forta u zhvilluan gjatë kësaj jave për të arritur te nata finale, ku qershia mbi tortë ishte finalja e madhe mes dy skuadrave, Mercedesit dhe Erdonitit.

Para finales u luajtën dy ndeshje mes njomakëve të Prishtinës, 2 Korrikut, Ramiz Sadikut dhe Flamurtarit.

Pas tyre ishin ndeshjet e yjeve të futbollit dhe futsallit – dhe ajo mes gazetarëve të sportit.

Finalja e madhe filloi në ora 21:00.

Fitues i ndeshjes doli të jetë skuadra e Mercedesit që fitoi me rezultat të thellë 8-2 ndaj Erdonitit.

Për skuadrë fituese u paraqitjen emra si Bajram Ramadani, Dani Alaj, Halim Selmanaj, Jeton Rukovci, Durim Qorri, Malush Qerimi, Getart Hyseni dhe Ardit Bytyqi.

Turneun e nderuan me pjesëmarrje kryetari i FFK-së, Agim Ademi, ai i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama dhe shumë figura të tjera.

Ky turne u mbajnë në një frymë të shkëlqyer organizimi nga organizatorët: Haki Ahmeti, Getart Hyseni dhe Bajram Murturi.

Fituesit morën çmimet dhe trofetë e fituar.

Related posts

P↓r një ditë dënohen 205 shoferë në Çair, Saraj dhe Hasanbeg

I Z

Kovaçevski: Për të filluar negociatat, patjetër duhet të ndryshojmë Kushtetutën

Z.H

Bashkëpunimi me Bullgarinë duhet të vazhdojë, pavarësisht cila parti formon Qeveri

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More