Agjencia Zhurnal.mk.

Mbyllet me këtë rezultat miqësorja e dytë e Llapit brenda dy ditëve

Llapi ka zhvillua edhe ndeshjen e dytë brenda dy ditëve, gjatë qëndrimit në tokën turke.

Skuadra e Batatinës ka barazuar 1-1 në miqësoren ndaj Neftchi Fargona, skuadër kjo që garon në elitën e futbollit të Uzbekistanit.

Golin e vetëm për kosovarët e realizoi Alban Shillova, në minutën e 55-të, pas asistimit nga Kushtrim Shabani.

Llapjanët e nisën takimin me këtë 11-she: Avdyli, Peposhi, Prençi, Jashari, Ahmeti, Llapashtica, Maliqi, Fazliu, Alidema, Selmani, Firmino.

Ky barazim i sotëm ishte i dyti për Llapin gjatë fazës përgatitore në Antalya të Turqisë.

Kujtojmë se dje, bardhekaltrit shënuan fitore të pastër, 2-0 ndaj Akademija Pandev. /Gazeta Olle/ 

 

 

Related posts

Do të sillet ligj i ri për ndërtim, në vijim janë konsultime me opinionin profesionist

Z.H

Ballkani i Hapur i mënjanon barrierat tregtare dhe barrierat ndërmjet qytetarëve

Xh M

ARRESTOHET NJË I MITUR në Shkup/ Dërgoi kërcënime me bomba në katër shkolla

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More