Agjencia Zhurnal.mk.

Mbyllen qendrat e vendvotimeve

Me kohë është mbyllur qendra e votimit në Fakultetin e Edukimit. Mbikëqyrës në këtë qendër nuk janë prononcuar për medie me arsyetimin se e kanë të ndalur.

 

Në Kosovë, më 14 nëntor mbahet rundi i balotazhit, ku qytetarët zgjedhin krerët e rinj të 21 komunave.

Në këtë rund zgjedhjesh, Lëvizja Vetëvendosje ka garuar në 12 komuna, Partia Demokratike e Kosovës në tetë komuna, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në pesë komuna, Nisma Socialdemokrate dhe Partia Socialdemokrate, Lista Serbe dhe GI SNS në nga një komunë.

Related posts

BE-ja u shpreh skeptike, por Ambasada britanike mbështet procesin e Vettingut

D V

Mbi 9 mijë raste aktive me COVID-19

D V

Osmani, Konjufca dhe Kurti ngushëlluan familjet e viktimave të aksidentit në Kroaci

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More