Agjencia Zhurnal.mk.

Mbyllen 3 objekte hotelerike në Tetovë, kjo është arsyeja

Shkup, 12 dhjetor – Më datë 11.12/12.12.2021, gjatë periudhës prej 21.00 deri 02.00, nga policët e Sektorit të Punëve të Brendshme Tetovë në koordinim me inspektorët, është kryer kontroll në 12 objekte hotelerike në rajonin e Gostivarit.

Në to, siç njofton Ministria e Punëve të Brendshme, janë gjetur gjashtë persona të cilët nuk kanë poseduar certifikatë për vaksinë anti-Covid dhe një person ka dorëzuar certifikatë të një personi tjetër.

Tre nga objektet hotelerike janë mbyllur përkohësisht nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

Pas dokumentimit të rastit, kundër tyre do të parashtrohet kallëzime përkatëse.

Related posts

Regjistrohen 21 raste të reja me Kovid-19, 13 prej tyre në Shkup

R Zh

Bekteshi: Projektet e USAID-it kanë efekt të qëndrueshëm dhe shumëdimensional në ekonominë vendore

Z.H

Panel-diskutim: Niveli i mosndëshkimit për gjuhën e urrejtjes është ende i lartë, duhet të rritet ndërgjegjësimi i mendimit publik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More