Agjencia Zhurnal.mk.

Mbrojtësi i Kombëtares pëson lëndim të rëndë

Viti 2023 po fillon me lajme të hidhura siç u mbyll viti 2022, sa i përket Kombëtares shqiptare të futbollit.

Pas dëmtimeve të gjata të Manajt, Brojës e Bares, tashmë vjen një tjetër dëmtim i cili lë jashtë fushave për një kohë të gjatë një nga talentet e rinj të mbrojtjes, Adrian Bajramin.

Futbollisti i cili është grumbulluar vazhdimisht nga Kombëtarja A në vitin 2022 dhe i cili aktivizohet me skuadrën e Benficës B, ka munguar në ndeshjen e kësaj fundjave të skuadrës së tij që luajti kundër Feirense.

Klubi i Benficës ka bërë të ditur se mungesa e tij në ndeshjen e fundit me skuadrën B, ishte pasojë e një frakture në fibulën e këmbës së djathtë.

Kjo pritet që të lërë në bokse futbollistin 20-vjeçar për një periudhë të gjatë e sigurisht që nuk do të jetë në dispozicion të Silvinjos për grumbullimin e muajit mars për ndeshjen e parë në eliminatoret e Euro 2024.

Related posts

Ambasadorja ukrainase në Shkup: Agresioni rus në Ukrainë, sulm ndaj gjithë botës demokratike

Xh M

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Xh M

Dallimet në paga, rritet numri i punëtorëve me pagë minimale, Sektori IT kryeson me pagë më të lartë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy