Agjencia Zhurnal.mk.

“Mbreti” Kielini: Ky trofe është për ju

Italia ka fituar Kampionatin Evropian pasi mposhti në finale Anglinë. Futbollistët e Roberto Mançinit zhvilluan një turne fantastik dhe me plot meritë fituan në fund. Pas triumfit në “Uembli”, tani futbollistët italian janë rikthyer në shtëpi.

 

“Azzurët”, u pritën në qytet nga qindra tifozë të cilët ishin tejet të ngazëllyer me triumfin e skuadrës së tyre.

Festa nuk pritet të ndalet në Itali pasi të gjithë janë të lumtur për fitimin e trofeut të dytë të Kombëtares së tyre në ‘Euro’ pas 53 vite pritjesh. Kapiteni i Italisë Xhorxhio Kiellini iu drejtua turmës duke thënë: “Ky trofe është për ju”.

Related posts

Goli i Benzemas duke përdorur shpinën po cilësohet si ‘çmendur’

D V

Zyrtare: Arlind Ajeti lojtar i ri i Padovas

D V

Real Madridi do të transferojë një mbrojtës qendror, ka pesë emra në listë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More