Agjencia Zhurnal.mk.

Mbretëresha i bëri të qeshnin udhëheqësit e G7: A duhet të dukeshit sikur po kënaqeni gjatë pozimit?

Mbretëresha Britanike Elizabeth II-të i bëri të ftuarit e saj të qeshnin kur me shaka i pyeti kur pozonin për një foto nëse duhej të dukeshin sikur po kënaqeshin.

 

Britania po pret samitin e liderëve të Grupit të Shtatë vendeve më të zhvilluara, i cili, sipas bbc, po përpiqet të magjepsë me ofensivën mbretërore të sharmit në pritjen në Cornwell.

Dhe, shton ajo, zgjuarsia natyrore e mbretëreshës 95-vjeçare duket se tashmë ka fituar simpatinë e udhëheqësve kur i pyeti gjatë pozës, “A duhet të dukeshit sikur po kënaqeshit?”

Kur udhëheqësit qeshën, kryeministri britanik, Boris Johnson me shaka u përgjigj “Ne jemi duke shijuar veten, pavarësisht nga pamja e jashtme”.

Pritja për udhëheqësit botërorë është ngjarja e parë e madhe publike që Mbretëresha ka marrë pjesë që nga vdekja e burrit, Princit Philip.

Në pritje, Mbretëresha u takua për herë të parë me Joseph Biden si president i Shteteve të Bashkuara.

Biden është kreu i 13-të i Shtëpisë së Bardhë, të cilin ajo e takoi gjatë sundimit të saj gati shtatë dekadash në fronin britanik. 

Related posts

Finlanda dhe Polonia ftojnë në takime ambasadorët rusë

Xh M

Një anije me emigrantë është përmbytur afër bregut të Libanit, 48 persona janë shpëtuar

Xh M

Arrestohet në Çeki rusi Aleksandar Franchetti, kishte krijuar formacion paramilitar ‘Era e Veriut’ gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More