Agjencia Zhurnal.mk.

Mbretëresha Elisabeth pret presidentin Biden për çaj

Në fund të samitit të vendeve të G7, Mbretëresha Elisabeth priti presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Bide në kështjellën e Windsor.

 

I pritur me një ceremoni të lartë zyrtare, Biden dhe bashkëshortja e tij, u ftuan nga mbretëresha të hyjnë në kështjellë për të pirë së bashku një filxhan çaj.

Në 69 vjet mbretërim Elisabetha i ka takuar të gjithë presidentët e Shteteve të Bashkuara me përjashtim në Lyndon Johnson./A2

Related posts

Macron viziton Kroacinë – Franca do t’i shes kroatëve aeroplanë luftarakë në vlerë prej 1 miliard eurove

D V

Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë rezulton pozitive në testin e COVID-19, nuk udhëtoi me Bidenin në Evropë – vazhdon punën nga shtëpia

D V

Mafiozi serb Veljko Belivuk: Kemi punuar me urdhër të Aleksandar Vuçiqit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More