Agjencia Zhurnal.mk.

Mbretëresha Elisabeth pret presidentin Biden për çaj

Në fund të samitit të vendeve të G7, Mbretëresha Elisabeth priti presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Bide në kështjellën e Windsor.

 

I pritur me një ceremoni të lartë zyrtare, Biden dhe bashkëshortja e tij, u ftuan nga mbretëresha të hyjnë në kështjellë për të pirë së bashku një filxhan çaj.

Në 69 vjet mbretërim Elisabetha i ka takuar të gjithë presidentët e Shteteve të Bashkuara me përjashtim në Lyndon Johnson./A2

Related posts

Francë, vazhdojnë protestat kundër pasaportës së vaksinimit

Redaksia

Erdogan do të pësonte humbje, do të fitonte opozita e bashkuar – nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën

Redaksia

Biden do të shpallë strategji të re për luftimin e pandemisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More