Agjencia Zhurnal.mk.

Mbledhje online mes Zaev, Rama dhe Vuçiç për një Ballkan më evropian

Shkup, 22 korrik – Kryeministri Zoran Zaev në mëngjes ka pasur mbledhje onlajn lidhur me përgatitjet për Forumin ekonomik për bashkëpunim rajonal, që e organizojnë me kolegun e tij shqiptar, Edi Rama dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

 

“Në mëngjes kam pasur mbledhje produktive kushtuar përgatitjeve për Forumin ekonomik për bashkëpunim rajonal, të cilin së bashku me presidentin serb Alaksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama e organizojmë në Shkup më 29 korrik, Lidhemi edhe më shumë që ta lehtësojmë dhe përmierësojmë jetën e të gjithë qytetarëve tanë. Ky është Ballkan i ri, evropian”, ka shkruar kryeministri Zaev në profilin e tij në Fejsbuk.

Related posts

Ahmeti i bëri thirrje Kasamit që t’u drejtohet institucioneve nëse konsideron se ka pasur keqpërdorime të buxhetit në Komunën e Tetovës

D V

Nearly 12,000 vaccine doses issued in one day

Z.H

Ganiu takoi përfaqësueset e “Rrjetit kombëtar kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More