Agjencia Zhurnal.mk.

Mbledhja e 2 qeverive/ Delegacioni shqiptar pritet me ceremoni në Prishtinë

Kryeministri Edi Rama dhe delegacioni shqiptar është pritur me ceremoni shtetërore në Kosovë në kuadër të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive në Prishtinë.

 

Ky është takimi i 8-të mes dy qeverive dhe në mbledhjen e sotme pritet të firmosen 19 marrëveshje të përbashkëta.

Çështjet ku palët angazhohen të bashkëpunojnë do të jenë infrastruktura portuale dhe hekurudhore kombëtare në funksion të tregut të përbashkët dhe katër lirive ekonomike.
Në fokus pritet të tjerë projekti i portit të ri tregtar në Porto Romano, integrimi me hekurudhën Durrës – Prishtinë si dhe Porti i Thatë në Kosovë. /tvklan.al

Related posts

Në mërgim prej vitit 1400, pasardhësi i familjes Muzaka rikthehet në atdhe

D V

Arrestohet punëtorja që sulmoi të moshuarën në Pejë

Xh M

Arrestohet një zyrtar policor në veri – dëmtoi incizimet e laboratorit të drogës në Izvor të Zveçanit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More