Agjencia Zhurnal.mk.

Mbi 49 mijë qytetarë në Kosovë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës antiKovid-19

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit e deri më tani janë dhënë 205 mijë e 884 doza të vaksinës antiCOVID-19.

 

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se deri të dielën 49 mijë e 207 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Ndërsa sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), nga 13 marsi i vitit që lamë pas (2020) e deri më tani janë 107 mijë e 797 qytetarë që u infektuan me Covid-19. Kurse 2 mijë e 261 të tjerë kanë vdekur shkak i infektimit me këtë virus.

Related posts

Zgjedhjet e 17 tetorit, nesër tërhiqet shorti për renditjen e partive politike

D V

Presidentja Osmani takoi ambasadorin e Norvegjisë, Grøndahl – flasin për bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve

D V

Maqedonia e Veriut dhe Kosova me kontroll të përbashkët doganor në vendkalimin kufitar hekurudhor Bllacë – Hani i Elezit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More