Agjencia Zhurnal.mk.

Mbi 4 mijë persona u vaksinuan kundër Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë(MSh), sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë dhënë 4 mijë e 685 doza të vaksinës kundër COVID-19.

 

Sipas njoftimit të MSh-së, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 milion e 713 mijë e 150 doza të vaksinës.

Deri më sot 795 mijë e 476 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës AntiCovid.

MSh ka njoftuar se deri më sot janë dhënë 30 mijë e 281 doza përforëcuese dhe 2 mijë e 162 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 658 raste pozitive me COVID-19, ndërsa, viktima nuk ka.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=231529585817531&set=a.228735889430234&type=3

Related posts

Kurti, ambasadorëve të QUINT-it: Ose t’i mbajmë të dy shtetet targat e përkohshme, ose t’i heqim krejt

D V

Një viktimë dhe tre të infektuar me koronavirus në Kosovë

D V

Gërvalla takohet me ambasadorin e ri të Italisë në Kosovë – flasin për mundësitë e bashkëpunimit mes dy vendeve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More