Agjencia Zhurnal.mk.

Mbi 1,800 dronë u përdorën për ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike të Tokios

Megjithëse nuk kishte shumë njerëz në stadium, ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike në Tokio ishte vërtet spektakolare.

 

Ceremonia e hapjes së Olimpiadës në Tokio zgjati disa orë dhe një pjesë e saj ishte një shfaqje e lehtë e organizuar duke përdorur 1,824 dronë.

Dronët u përdorën për ta kthyer logon e Olimpiadës në një glob rrotullues.

Dronët janë përdorur në mënyra të ngjashme më parë, dhe një shembull është Super Bowl 2017 kur 300 dronë formuan flamurin amerikan.

Sidoqoftë, teknikisht, numri i dronëve të përdorur në Tokio nuk është rekord, sepse ai titull i përket markës së veturave të Hyundai Genesis. Në Shangai, Kinë, 3,281 dronë u përdorën gjatë shfaqjes së dritës.

Related posts

Samsung nuk ndalet së talluri me iPhone 13: A po shihni edhe ju “Deja Vu” apo vetëm ne?

D V

Microsoft Teams i ka mundësuar të gjithë përdoruesve shfrytëzimin e funksionit Walkie Talkie

D V

Musk dhe Bezos kanë një rival të ri, Porsche i është bashkuar garës hapësinore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More