Agjencia Zhurnal.mk.

Mbi 18 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë kryer 12,666 testime, ku 2,279 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 

Sipas IKSHP-së, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.

“Në 24 orët e fundit janë dhënë 22.486 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 687.553 doza të vaksinës. Deri më sot 234,731 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Janë shëruar 325 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 107,025. Në total numri i rasteve aktive është 18,287”, thuhet në njoftim.

Gjatë kësaj periudhe janë dhënë 22,486 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 687,553 doza të vaksinës, ndërsa deri më sot 234,731 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. 

https://www.facebook.com/Ministria.Shendetesise.RKS/posts/2069542049870038

Related posts

Kurti: Banimi social është infrastrukturë kritike për të ngritur mirëqenien dhe sigurinë e qytetarëve

D V

Hovenier: Kjo është arsyeja pse ShBA-të kanë përkrahur pavarësisë së Kosovë

Xh M

Dosja për veriun: Rrëfimi i kontrabanduesit për lidhjet e policëve me bosët e kontrabandës të sanksionuar nga SHBA-ja

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More