Agjencia Zhurnal.mk.

Mbetën mes detit pas prishjes së skafit, roja bregdetare shpëton tre të rinj në Vlorë

Tre persona janë shpëtuar nga roja bregdetare pasi mbeten në det, në afërsi të Gjirit të Gramës

 

Tre të rinjtë kishin marr skafin rreth 7 metra me dy motora dhe kishin dalë rreth orës 18:00. Në orën 20:30 pesuan defekt të dy motorat. Pas difektit ata lajmëruan rojën bregdetare, të cilët u nisën dy nga Sazani dhe Pashalimani, dhe rreth orës 20:30 arritën të kontaktonin të rinjtë e mbetur në det.

Operacioni përfundoi me sukses, duke mbërritur në breg rreth orës 03:00 të mëngjesit.

Related posts

Shqipëri, temperaturat gjatë ditëve të ardhshme pritet të shkojnë deri në 43°C

D V

Rama inspekton punimet në kalanë e Ali Pashë Tepelenës

D V

Delegacioni shqiptar mbërrin në Beograd për ‘Open Balkan’/ Samiti mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More