Agjencia Zhurnal.mk.

Mbërrin Cobra AC elektrike

AC vitin e kaluar njoftoi një version elektrik të Cobra legjendar (i quajtur AC Cobra Series 1 Electric), dhe ndërkohë u njoftua që dërgesat do të fillojnë para fundit të këtij viti.

 

Motori elektrik me 313 kuaj fuqi dhe 500 Nm kujdeset për drejtimin e këtij dyvendëshi me një trup të bërë nga materiale të ndryshme.

Kjo është e mjaftueshme për të përshpejtuar në 100 km / orë në rreth 4.0 sekonda, ndërsa autonomia me një karikim të vetëm të baterisë 55 kWh është rreth 150 milje (241 km).

Seria 1 Elektrike do të bëhet në një seri prej 58 njësive (pjesërisht 58 vjet që nga fillimi i prodhimit të AC Cobra-s së parë).

Ekziston edhe një model më i fortë AC Cobra Series 4, i cili ka 625 kuaj fuqi dhe 1000 Nm, dhe përshpejton nga 0 në 100 km / orë në 3.8 sekonda.

Çmimi për modelin më të ‘dobët’ është rreth 138 mijë euro, kurse për versionin më të fuqishëm është rreth 170 mijë euro. 

Related posts

Goodyear sjell goma speciale për makinat Tesla

D V

Për shitje rekord të veturave, Ferrari nuk pati nevojë për një model SUV

D V

Legjenda që nuk harrohet, Mercedes-Benz SL që edhe sot ju “lë pa frymë”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More