Agjencia Zhurnal.mk.

Mbërrijnë në Shqipëri 117 mijë doza Pfizer/ Pjesë e kontratës së dytë me kompaninë

117 mijë doza të vaksinës Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, përmes një postimi në rrjetet sociale thotë se këto doza janë pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë.

 

POSTIMI

Mbërritën në Shqipëri 117,000 doza të vaksinës Pfizer, pjesë e kontratës së dytë të qeverisë shqiptare me kompaninë. Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 2,496,960 vaksina anti COVID-19, për të vijuar pa u ndalur me vaksinimin “derë më derë”, për mbrojtjen e shëndetit dhe jetës së qytetarëve.

Related posts

111 vjetori i lindjes së Nënë Terezës/ Ministrja Xhaçka: Kur Shqipëria po përgatitet të mirëpres afganët, jemi krenar që solidariteti i saj është prezent mes nesh

Redaksia

Kryeministri Rama publikon apelin e Reshat Arbanës: Ti mbrojmë njerëzit e zemrës nga transmetimi i këtij virusi të rrezikshëm

D V

Apeli i avokates Eni Çobani: Vaksinohuni për të shpëtuar jetën e njerëzve të dashur

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More