Agjencia Zhurnal.mk.

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

Kryeministri Edi Rama jep lajmin se sapo kanë mbërritur në vendin tonë 67,860 doza të vaksinës Pfizer. Përmes një mesazhi në Facebook, Rama ka shkruar se ardhja e vaksinave u bë e mundur falë Bashkimit Europian dhe se deri tani janë kryer 1,148,910 vaksinime.

 

Kryeminsitri Rama në facebook: 67,860 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza”, duke e çuar në 1,679,410 sasinë e vaksinave anticovid të mbërritura në vend

Kjo sasi e vaksinave Pfizer u sigurua nga financimi i qeverisë shqiptare përmes instrumentit Covax, nga kontrata direkte me kompaninë si dhe nga mbështetja e Bashkimit Europian #Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin. Deri tani janë kryer 1,148,910 vaksinime.

Related posts

Borxhi publik në Shqipëri prej 650 milionë eurosh, krijon debate mes qeverisë dhe opozitës

D V

Arrestohet 19-vjeçari që kreu marrëdhënie seksuale me një të mitur, procedohet nëna e 13-vjeçares se e rrahu

Z H

Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë mjeku i njohur onkolog, vëllai i shkrimtarit Ismail Kadare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More