Agjencia Zhurnal.mk.

Mbappe i thotë “Jo” kontratës së re nga PSG

Kylian Mbappe e ka refuzuar sërish kontratën e re nga Paris Saint-Germain, derisa po tenton të largohet në këtë verë.

 

Sipas asaj që raporton AS, lojtari 22-vjeçar e dëshiron largimin nga klubi parisien, pasi qëllimi i tij është që të kalojë te Real Madridi.

PSG ka kohë që i ka ofruar kontratën e re Mbappes, mirëpo ky i fundit nuk dëshiron të rinovojë, por edhe që ka kushte nëse vendos lapsin në letër.

Nëse nënshkruan kontratën e re, atëherë do të përfshihet një klauzolë që ai të largohet si lojtar i lirë nëse ndonjë skuadër afrohet për shërbimet e tij.

Real Madridi është tejet i interesuar për transferimin e francezit, mirëpo nuk janë të gatshëm të paguajnë shuma të larta.

Kontrata aktuale e Mbappes skadon në verën e vitit 2022 dhe atëherë mund të largohet si i lirë nga PSG.

Related posts

Arteta konfirmon bisedimet për kthimin e mundshëm të Wengerit te Arsenali

D V

Mirante arrin për testet mjekësore te Milani

D V

Koulibaly flet për miqësinë me Chiellinin dhe respektin që ka pëe gjyqtarin italian Irrati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More