Agjencia Zhurnal.mk.

Mbappe i ka treguar Pochettinos se ai nuk do të rinovojë kontratën me PSG

Kylian Mbappe e ka informuar trajnerin e Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino se ai nuk e ka në plan të rinovojë marrëveshjen e tij aktuale që skadon verën e ardhshme.

 

Pas kthimit të sulmuesit francez nga pushimet, ai iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore para takimit me trajnerin argjentinas, ku ai e bëri të ditur se mendimi i tij për të ardhmen nuk ka ndryshuar.

Mbappe, megjithatë, e bëri të qartë se nuk do ta detyrojë klubin ta largojë, por nuk ka plane për të qëndruar përtej verës së vitit 2022.

Pochettino është i njohur për mbajtjen e marrëdhënieve të shkëlqyera me të gjithë lojtarët e tij, siç u pa veçanërisht në Tottenham, me Dele Alli, Christian Eriksen dhe Harry Kane.

Në anën tjetër Real Madridi është ende duke pritur për momentin ideal për të filluar negociatat me lojtarin, ashtu si bënë me David Alaban.

Florentino Perez mban një marrëdhënie të fortë me Nasser Al-Khelaifi dhe nuk dëshiron të prishë ato lidhje.

Presidenti i Real Madrid e di që situata aktualisht është në favor të tij, dhe do të zgjedhë kohën e duhur për të bërë lëvizjen e tij për yllin francez.

Related posts

Ansu Fati shpërblehet me numrin 10 të Messit

Z H

Tifozi kuq e zi e pësoi keq në ndeshjen mes Anglisë dhe Shqipërisë – policia nuk e fali dhe e arrestoi menjëherë

D V

Mourinho e fyen gazetarin në konferencë për media, derisa pyetet për formën e Romës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More