Agjencia Zhurnal.mk.

Mavraj befason me klubin e tij të ri!

Mërgim Mavaraj i ka surprizuar të gjithë me klubin e tij të ri. Mbrojtësi shqiptar, i cili ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit me Kombëtaren shqiptare, do të vijojë karrierën te skuadra e Turgucu Mynçen, që militon në ligën e tretë në Gjermani.

 

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i ri i 35-vjeçarit, që nëpërmjet një video speciale në faqen zyrtare në “Twitter”, ka bërë prezantimin e Mavrajt.

“Në këtë klub vë re shumë gjëra që kanë dalluar dhe kanë formuar karrierën time. Mund të zgjidhja ndonjë rrugë më të lehtë, por nuk më pëlqen t’i bie shkurt, ashtu sikurse edhe Turgucu Mynçen nuk i pëlqen të gjejë rrugën e lehtë. Do punojmë së bashku si komunitet për të arritur te suksesi”, – është shprehur Mavraj në lidhje me aventurën e tij të re.

Related posts

“Pa frikë kundër Anglisë”, analiza e Antonio Conte: Italia di të bëjë gjithçka

D V

Majlinda Kelmendi nesër mbron kurorën e saj prej kampione e botës

D V

Bayern Munich e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More