Agjencia Zhurnal.mk.

Mask u bëri thirrje amerikanëve të votojnë për republikanët

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Tesla dhe pronar i Tuiterit, Ilon Mask rekomandoi që amerikanët të votojnë për Partinë republikane në zgjedhjet e ardhshme për Kongres.

 

“Votuesve me mendim të lirë: ndarja e pushtetit i kufizon ekceset më të këqija të dy partive, për këtë shkak rekomandoj të votohet për kongresin republikan, duke marrë parasysh se presidenti është demokrat”, ka shkruar miliarderi amerikan në Tuiter.

Në SHBA nesër mbahen zgjedhje për Kongres, në gjysmën e mandatit presidencial të Xho Bajdenit.

Related posts

Rusia e shpall të përfunduar mobilizimin e 300 mijë rezervistëve

Xh M

Dorëheqja e Johnson është lajm i mirë për vendin

Xh M

Austria humbi çështjen gjyqësore për centralin bërthamor hungarez

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More