Agjencia Zhurnal.mk.

MASH ia morri kompetencat Kasamit, reagon Komuna e Tetovës

Tetovë, 20 Korrik – Komuna e Tetovës ka reagiuan ndaj vendimit të fundit të Ministrisë së Arsimit për t’ia marrë komunës për 12 muaj ingerencat për emërimin dhe shkarkimin e drejtorit të gjimnazit komunal “Kiril Pejçinoviq” për shkak të veprimeve të kundërligjshme.

Nga Komuna e Tetovës thonë se mënyra e shpalljes së këtij vendimi, të cilën komuna e Tetovës e ka marrë përmes mediave, tregon “seriozitetin” dhe peshën e kësaj qeverie të korruptuar, më saktë të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, e cila nuk  gjen një mënyrë zyrtare komunikimi me komunën më të madhe shqiptare në RMV.

Related posts

Ali Ahmeti tregon komunat ku ka fituar BDI

D V

Përfundoi pa përparim mbledhja e komisionit të përbashkët Shkup-Sofje

D V

Drita nënshkruan me dy talentët nga akademia

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More