Agjencia Zhurnal.mk.

Maserati zbulon brendësinë e GranTurismo të ri

Maserati GranTurismo krejt i ri debutoi në tetor 2022 dhe do të vijë në të dyja format – ICE dhe EV.

Mirëpo Maserati nuk na tregoi foto deri së fundmi, kur në kanalet zyrtare mediatike u shfaq një galeri e detajuar me pamje të brendshme dhe të jashtme.

Maserati GranTurismo ofrohet në tre versione.

Si Modena e nivelit fillestar, ashtu edhe Trofeo i orientuar nga performanca janë të pajisur me motorin V6 3.0-litërsh, megjithëse në gjendje të ndryshme maksimumi që prodhojnë 490 hp (365 kW/496 PS) dhe 550 hp (410 kW/557 PS).

Sa i përket Folgore me emetim zero, ai përmban një treshe motorësh elektrikë që prodhojnë një fuqi të kombinuar 751 hp (560 kW/761 PS), duke marrë energji nga paketa e baterive 92,5 kWh 800 volt.

Për të dalluar secilin version të GranTurismo, Maserati zgjodhi prekje të ndryshme stili në pjesën e jashtme dhe kombinime unike të ngjyrave dhe veshjeve brenda kabinës.

Related posts

Rreth 148 mijë euro duhen për restaurimin e këtij Range Rover

D V

Për herë të parë në histori, veturat elektrike shitën më shumë sesa me naftë

D V

Ka një fushë plot me Porsche të braktisur në Kaliforni, cilën do të “shpëtonit” së pari?

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More