Agjencia Zhurnal.mk.

Masat antiCOVID, Policia e Kosovës shqipton afër 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit

Rritja e rasteve dhe viktimave nga COVID-19 ka bërë që Policia e Kosovës t’i shtojë kontrollet me qëllim të zbatimit të masave antiCOVID.

 

Vetëm në 24 orët e fundit, Policia ka shqiptuar 3,981 gjoba për qytetarët të cilët nuk kanë respektuar masat antiCOVID.

Në 24 orët e fundit, Policia ka dënuar edhe 1,405 qytetarë për mosrespektim të rregullave në trafik.

Policia po ashtu ka arrestuar 30 persona, 22 në mbajtje dhe 5 në vuajtje të dënimit.

Related posts

Kurti takohet me të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

D V

Mblidhet Qeveria, ky është rendi i ditës (Dokument)

D V

Gjermania do të ndajë tre milionë doza të vaksinës anti-COVID për Kosovën dhe pesë shtete tjera të Ballkanit Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More