Agjencia Zhurnal.mk.

Marrëveshje për ndërveprim midis Ministrisë së Drejtësisë dhe të disa institucioneve

Shkup, 10 mars – Në Qeveri sot do të nënshkruhen marrëveshje për ndërveprim midis Ministrisë së Drejtësisë dhe grupit të institucioneve si Ministria e Punëve të Brendshme, Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Agjencisë për aviacion civil M-NAV, Drejtorisë për polici financiare, Drejtorisë për zbulim financiar, Regjistrit qendror, Drejtorisë doganore dhe Komisionit shtetëror të zgjedhjeve.

Siç informojnë nga Ministria e Drejtësisë, në këtë ngjarje fjalim do të kenë ministri i Drejtësisë Nikolla Tupançevski dhe kryetari i Këshillit për TIK, Lazar Nanev.

Related posts

ASH i përgjigjen BDI-së: VMRO dhe LSDM ju kanë mbrojtur si arusha e bardhë

Z.H

KSHPK: Kemi kompetencë për iniciativë para PP-së për procedure për ndjekje penale nëse ekziston dyshim për keqpërdorime të mundshme

D V

U rikthye në fushë me gol pas tre muajve, Namani: Ndjenjë e mirë të luaj përsëri, Drita kërkon t’i rikthejë trofetë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More