Agjencia Zhurnal.mk.

Marrëveshja për targa, Kurti: Nis rruga e bisedimeve intensive për normalizim të raporteve

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, thotë se marrëveshja e arritur mbrëmë mes Kosovës dhe Serbisë për targat, i hap rrugë bisedimeve intensive për normalizimin e plotë të raporteve mes dy palëve.

 

Kurti, mes tjerash, thotë se e gjithë kjo do të bëhet në bazë të propozimit të Bashkimit Evropian të mbështetur nga Franca dhe Gjermani teksa e ka falënderuar ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier, për mbështetjen.

Related posts

Bislimi: Priten masa të tjera të reciprocitetit, targat ‘KM’ nuk do të ekzistojnë pas 21 prillit 2022

D V

Berjani: Çmimi i derivateve bie me 12 deri në 15 cent për herë të parë pas 3 muajsh

D V

BE nis procesin për liberalizimin e vizave me Kosovën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More