Agjencia Zhurnal.mk.

Maratona e notit e Ilindenit për herë të 43-të në ujërat e liqenit të Ohrit

Në ujërat e liqenit të Ohrit sot në organizim të klubit të notit “Valët e Ohrit”, dhe nën kujdesin e Komunës së Ohrit, për të 43-tën herë do të mbahet maratona e notit e Ilindenit, me gjatësi 2,5 kilometra, me fillim në plazhin “Gorica” ​​dhe perfundim në portin e qytetit.

 

Katerina Stojanoska nga klubi i notit “Valët e Ohrit” dje në një konferencë për media informoi se për pjesëmarrje në maratonë janë regjistruar 44 notues, prej tyre 29 meshkuj dhe 15 femra.

Sipas kryetarit të komunës Kiril Pecakov, pushteti lokal ka vite që e përkrah këtë manifestim dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë edhe në të ardhmen.

Related posts

Mata drejt rikthimit në Spanjë, ka ofertë nga Real Sociedad

D V

Skuadrat e mëdha italiane po e monitorojnë situatën e De Paul te Atletico, argjentinasi drejt rikthimit në Serie A

D V

Roma me fitore të lartë ndaj Zorya Luhansk, siguron fazën tjetër

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More