Agjencia Zhurnal.mk.

Maradona Jr: Kush e krahason babanë tim me Messin, nuk ka lidhje me futboll

Diego Sinagra, djali i legjendës së futbollit, Diego Maradona, ka komentuar për disfatën shokuese të Argjentinës nga Arabia Saudite në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe krahasimet e të atit të tij me Lionel Messi.

 

“Njerëzit që e krahasojnë Messin me babanë tim mendoj se nuk kanë lidhje me futboll”, ka thënë ai.

“Po flasim për dy botë krejtësisht të kundërta. Megjithatë, unë nuk do të heq dorë nga Messi ende, kam besim tek ai”, ka thënë Diego Sinagra për “Radio Marte”.

Related posts

Distria Krasniqi e artë në Grand Prix në Portugali, finalen e fiton me “Ippon”

D V

‘Presim të na bëni krenarë në Tokio’ – presidentja Osmani ia dorëzon flamurin shtetëror Ekipit Olimpik të Kosovës

D V

Curry i del në mbrojtje Grinerit: Është një ditë jo e mirë për sportin tonë

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More