Agjencia Zhurnal.mk.

Maqedonia e Veriut dhe OSBE-ja e shënojnë 30-vjetorin e partneritetit

Shkup, 15 shtator – Misioni i OSBE-së në Shkup organizon ngjarje me rastin e shënimit të 30-vjetorit të partneritetit të Maqedonisë së Veriut dhe OSBE-së.

 

Siç paralajmëruan organizatorët, në ngjarjen e titulluar “Maqedonia e Veriut dhe OSBE: 30 vjet partneritet” fjalime do të mbajnë shefi i Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadori Klemens Koja dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Ata do të përqendrohen në kontributin e OSBE-së për Maqedoninë e Veriut në 30 vitet e fundit dhe për prioritetet e vendit si kryesuese e Organizatës në vitin 2023.

Related posts

Roth mesazh Bullgarisë: Pranoni pakicën maqedonase në Bullgari

Z.H

Kovaçevski: Tek qytetarët nuk duhet të ketë panik, kemi karburante për furnizim të pandërprerë

D V

Qeveria: Posedojmë rezerva të derivateve të naftës dhe drithërave, qytetarët të jenë të qetë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More